Magyar Labdarugó Vállogatott Felkészülési mérkőzések 2024

Adam Kapás Written by Adam Kapás (FPA)
28/03/2024 at Budapest, Hungary

© Robert Szaniszló / FPA

12 meccses veretlenségi sorozattal vágott neki a magyar válogatott a márciusi, Európa-Bajnokságra felkészülő mérkőzéseknek. A Törökország, valamint Koszovó elleni találkozók összképet adhatnak, hogy miből tud meríteni Marco Rossi, illetve új játékosok beépítésére és megszokott játékosok visszatérésére is nyílt lehetőség.

Az első mérkőzést Törökország ellen vívtuk, ahol a kapus kiléte mellett az is kérdés volt Marci Rossi számára, hogy hogyan állítsa fel a védelmet, mivel Willi Orbán kisebb sérüléssel bajlódott, Szalai Attila és Lang Ádám pedig háttérszerepet kapnak klubcsapataikban. Orbánt Balogh Botond pótolta, Szalai és Lang megkapta a lehetőséget, a kapus végül a válogatottba visszatérő Gulácsi Péter lett.

A meccs korai szakaszában a törökök támadtak, Orkun Kökcü lőtt 20 méterről nem sokkal a kapu mellé. A magyarok remekül tartották a labdát, de a törökök pörgették fel jobban a támadásokat. az első érdemi magyar lehetőség a félidő felén túl érkezett, Sallai Roland került helyzetbe egy Szoboszlai szabadrúgás után, ezután pedig Varga Barnabás is veszélyeztette a kaput, de Günök rajta volt mindkét lövésen.

A második félidőben gyakorlatilag azonnal vezetést szerzett a magyar válogatott, Szoboszlai elvégzett szabadrúgását követően Lang csúsztatott, a labda pedig egy török védő kezéről pattant le, a játékvezető hamar befújta érte a büntetőt, amit a Liverpool sztárja hamar gólra is váltott. Szoboszlainak volt lehetősége gólt szerezni 21 méterről egy újabb szabadrúgás során, de a labda a kapu fölé szállt.

A második félidő közepén mindkét csapat cserélt, Rossi Callum Stylest és Nagy Zsoltot küldte pályára, török oldalon pedig a Real Madrid fiatal kiválósága, Arda Güler lépett pályára, és megmozdulásaival tette igen veszélyessé a török támadásokat a második félidő közepétől. Güler érkezése után nem sokkal pedig debütált a magyar válogatott új játékosa, Dárdai Márton, aki a védelemben váltotta Balogh Botondot.

A törökök nyomást helyeztek a mieinkre, a 71. percben egy óriási helyzet maradt ki, Calhanoglu passza után Yildiz hozta egy az egy ellen a labdát, de Gulácsi lábbal védte a kísérletet. a mieink derekasan helyt álltak a támadásokkal szemben, sőt a hajrában még Schäfer András is beköszönt a török kapuba, de ezt les miatt érvénytelenítették, így a végeredmény 1-0 a javunkra, ezzel 13ra bővítve a veretlenségi sorozatot.

Sok pihenő nem jutott a srácoknak, mert 4 nap múlva Koszovót fogadták a Puskás Arénában.

Rossi a Koszovó elleni találkozón sok helyen változtatott a kezdőn, Kerkez helyett Nagy Zsolt kezdett, Sallai helyett Gazdag Dániel - akinek teljesítményével Rossi nem volt megelégedve – Dárdai ezúttal kezdőként kapott lehetőséget, a centerben pedig Ádám Martin kapott szerepet.

Koszovó ugyan nem EB részvevő, de veszélyes ellenfél, a selejtezőkön Svájc ellen - akik az EB-n csoportellenfeleink - kétszer is döntetlent értek el. Az első félidőben nem igazán indult be a magyar gépezet, a koszovóiak minden támadásunknál okosan védekeztek, és több, veszélyesebb támadást is indítottak, mint a mieink, de egyik csapat sem találta el a kaput a feledhető első játékrész alatt.

A törökök elleni meccshez hasonlóan most is a második félidőben indultunk be igazán, Bolla Bendegúz lőtte el a labdát Kleinheisler passzát követően, de a kapus védte a támadást. A második félidőben több helyen is cserélt Marco Rossi, ami segített a támadásainkban, a csereként beálló Schäfer András beadását Szoboszlai Dominik lőtte be az 58. percben.

A koszovóiak ezt követően már egyre kevésbé támadtak, a magyarok pedig a meccs hajrájában eldöntötték a meccset, Nego beadására érkezett Nagy Zsolt, aki beállította a mérkőzés végeredményét.

Összességében elmondható, hogy mindkét meccsen jól szerepelt a válogatott, a koszovói meccs első félideje viszont bebizonyította, hogy a kulcsjátékosok hiányában döcögőssé válik a játékunk. Ha nem tarkítják sérülések a nyári szereplésünket, akkor a magyaroknak jó esélyük van az EB-n egy olyan teljesítményt nyújtania, amire mind büszkék lehetünk majd.

Júniusban még két felkészülési mérkőzést játszik a válogatott az EB előtt, Írország és Izrael lesznek majd az ellenfelek.